Bezpieczne święta na drodze

Blisko 250 kontroli pojazdów, 13 kolizji drogowych, 4 nietrzeźwych kierowców i 1 z cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Policjanci podsumowują Święta Bożego Narodzenia, które na drogach Słupska i powiatu słupskiego były bezpieczne.

W okresie świątecznym policjanci słupskiej drogówki prowadzili wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 250 kontroli pojazdów podczas których sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów i sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci. Analizując dane z ostatnich trzech dni można stwierdzić, że na drogach Słupska i powiatu słupskiego było bezpiecznie. W tym czasie w naszym regionie doszło do 13 kolizji drogowych jednak w zdecydowanej większości były to drobne stłuczki parkingowe, które spowodowane były nieuwagą i rozkojarzeniem.

Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców, 1 kobietę i 3 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Badania alkomatami wykazały w przypadku tych kierowców od 0,9 do ponad 3 promili alkoholu w organizmach. Wszyscy odpowiedzą wkrótce za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze kontrolowali także 42-letniego kierującego, który kierował swoim samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

Okres świąteczny to dla mundurowych zawsze czas wytężonej pracy, podczas której najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podsumowując tegoroczne Święta Bożego Narodzenia można stwierdzić, że na drogach Słupska i powiatu słupskiego było bezpiecznie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *