Między warzywami uprawiał konopie na mariuhuanę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gminy Kobylnica, który uprawiał na swojej posesji marihuanę. W wyniku prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, które rosły w szklarni pomiędzy ogórkami i pomidorami. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku stale prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno-rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje.

Na początku tygodnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej udali się pod jeden z adresów znajdujących się w Gminie Kobylnica. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że ma się tam znajdować przydomowa plantacja marihuany. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania posesji 43-latka, funkcjonariusze zauważyli sporych rozmiarów szklarnię, a po wejściu do środka zobaczyli, że pomiędzy ogórkami i pomidorami rośnie kilkanaście różnej wysokości krzaków marihuany. 13 ujawnionych w wyniku przeszukania sadzonek zostało zabezpieczonych jako dowód w sprawie, a 43-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe.

Mieszkaniec Gminy Kobylnica usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *