Więcej za opłatę uzdrowiskową. Sesja w Ustce

Wyższa opłata uzdrowiskowa o 6 zł za dzień pobytu i wzrost o 15% podatku od środków transportowych od nowego roku to decyzje z ostatniej sesji Rady Miasta w Ustce. Radni uchylili też uchwałę zobowiązującą burmistrza do przygotowania projektu tzw. „uchwały reklamowej”.
Fot. UM w Ustce
Tym samym prace nad wprowadzeniem zasad i warunków dotyczących sytuowania reklam, szyldów i małej architektury nie będą obecnie prowadzone. Przewodnicząca Rady Lena Iwan – Kucia uzasadniała tę decyzję obecną sytuacją ekonomiczną, z którą muszą mierzyć się przedsiębiorcy.
Na wniosek burmistrza Jacka Maniszewskiego podjęta została  uchwała o przystąpieniu Miasta Ustka do Stowarzyszenia „Strefa Przybrzeżna” . Jest to kontynuacja współpracy Ustki z gminami tworzącymi obszar funkcjonalny „Strefa Przybrzeżna”
Zdecydowano też o kontynuacji programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028. Jego celem jest zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży, a także osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorym lub niepełnosprawnym i samotnym, spełniającym kryterium dochodowe. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w roku 2024 r. planuje objąć wsparciem ok. 220 osób.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *