Policja drogowa podsumowała miniony rok

W 2023 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili prawie 27 tysięcy kontroli pojazdów. Funkcjonariusze pracowali na miejscu blisko 2390 kolizji i 155 wypadków. Mundurowi wyeliminowali z dróg 288 kierowców i rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. Prowadzone przez mundurowych działania kontrolne, akcje grupy SPEED, a także korzystanie z nowoczesnych technologii pozwoliły na jeszcze skuteczniejsze reagowanie wobec osób, które łamią przepisy drogowe.

W 2023 roku na drogach Słupska i powiatu słupskiego każdego dnia kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas codziennej służby mundurowi pracowali na miejscu 155 wypadków, w których śmierć poniosło 16 osób. Ponadto słupscy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu 2390 kolizji drogowych. Mundurowi przeprowadzili blisko 27 tysięcy kontroli pojazdów, a  wśród kontrolowanych kierowców byli tacy, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że pili wcześniej alkohol – 227 lub zażywali środki odurzające – 11. Funkcjonariusze interweniowali również wobec 50 nietrzeźwych rowerzystów.

Wobec tych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych użytkowników dróg policjanci stosowali zasadę zera tolerancji. W 2023 roku funkcjonariusze podjęli blisko 10,5 tysiąca interwencji wobec kierowców, którzy mocniej nacisnęli na pedał gazu, a 176 z nich w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 51 km/h straciło uprawnienia na 3 miesiące.

Nowy rok to kolejne wyzwania dla słupskich policjantów. Szczególnie ważne jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i eliminowanie z dróg pijanych kierowców. Istotną rolę w poprawie bezpieczeństwa odgrywa świadomość uczestników ruchu drogowego, dlatego funkcjonariusze w dalszym ciągu będą prowadzić działania profilaktyczne. Duża uwaga poświęcona będzie pieszym i noszeniu przez nich elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają widoczność i wpływają na bezpieczeństwo

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *