Miasto w Ruchu

Dziś zainaugurowano w Słupsku Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Uroczystość Zbiegła się z przekazaniem dla miasta 18 nowych autobusów marki Scania z tego 5 zasilanych paliwem ekologicznym gazowym. Symboliczne kluczyki do autobusów w imieniu Fabryki Scania Polska przekazał Kjell Örtengren prezydentowi miasta, a ten wręczył symboliczny kluczyk Pani prezes MZK Słupsk Annie Szurek. Na uroczystości przekazania niskopodłogowych autobusów przybył także Ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström wraz z małżonką.

_DSC3315Ambasador Szwecji powiedział
– Mam nadzieję, że mieszkańcom Słupska nowe ekologiczne autobusy Scania zapewnią bezpieczną komfortową podróż w estetycznych, klimatyzowanych wnętrzach, a kierowcom będzie się je wygodnie prowadziło. Jedni i drudzy będą się w nich dobrze czuli, a takie samopoczucie będzie skłaniało do jeszcze większej sympatii dla sąsiada zza Bałtyku. Gratuluję zatem firmie Scania tak udanego produktu, władzom miasta korzystnej inwestycji, a wszystkim podróżującym bezpiecznej, wygodnej, przyjemnej jazdy. – powiedział – Staffan Herrström ambasador Szwecji.

_DSC3461

Na placu przed ratuszem stanęły w szyku wszystkie nowe autobusy. Dodatkowo Firma Scania przedstawiła 3 inne produkowane w Słupsku modele min. samochód Scania jako strażacki wóz bojowy, ciągnik siodłowy i śmieciarkę. Dzieci mogły zwiedzać ich wnętrza i usiąść za kierownicą tych wielkich maszyn. Inną atrakcją była przejażdżka z prezydentem i ambasadorem Szwecji po Słupsku. Nowy buś zrobił kurs do Szpitala przy ulicy Hubalczyków i drogę powrotna na plac.

_DSC3576
Słupski MCK zorganizował dla najmłodszych warsztaty recyklingowe, gdzie dziec uczyły się co można wyczarować z odpadów. Na stołach w rękach dzieci powstawały kolorowe kwiaty i zwierzaki, a wszystko to z butelek typu pet i foli .

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *