Uwaga na fałszywych krewnych

Przestrzegamy mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „funkcjonariusza”. Dwie mieszkanki Słupska stały się ofiarą tego typu przestępców. Pokrzywdzona 80 letnia słupszczanka odebrała telefon od mężczyzny, który poinformował ją, że wnuczka miała wypadek i prosi o pomoc. Ta pomoc polegała na przekazaniu pieniędzy. Kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych.
Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdj. Kom. Robert Czerwiński

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Pomimo licznych apeli, spotkań profilaktycznych, informacji ze strony Policji oraz kampanii medialnych ,które faktycznie są bardziej skuteczne, to nadal pojawiają się zgłoszenia o oszukanych osobach tracących oszczędności swojego życia. Tak było wczoraj w Słupsku. Dyżurny KMP w Słupsku po południu otrzymał dwa zgłoszenia oszustwa od starszych osób, które dały się oszukać metodą na wnuczka – członka rodziny. W pierwszym przypadku pokrzywdzona 80 letnia słupszczanka odebrała telefon od mężczyzny, który poinformował ją, że wnuczka miała wypadek i prosi o pomoc. Ta pomoc polegała na przekazaniu pieniędzy. Kobieta chcąc pomóc wnuczce natychmiast udała się do banku skąd wypłaciła blisko 40 tysięcy złotych. Wracając, pod klatką schodową przekazała je zupełnie obcemu mężczyźnie- przestępcy podającemu się za kuriera.
Kilkadziesiąt minut później policjanci otrzymali kolejny sygnał o takim oszustwie. Tym razem 60 letnia kobieta przekazała oszustowi ponad 5 tysięcy złotych .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pamiętaj!
Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (tel. 997 lub 112). Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu od rzekomego „wnuczka”, „funkcjonariusza”, „krewnej” z prośbą o pomoc i przekazanie pieniędzy powinniśmy natychmiast:
-poinformować o takim zdarzeniu policję.
-potwierdzić otrzymaną informację u członków rodziny,
– zachować ostrożność i nie działać w pośpiechu;
– pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy osobiście.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *