Wandal grasował na cmentarzu! (Video)

Dlaczego nie ma tu komunikacji miejskiej? , monitoringu i stróża, który by pilnował obiektu w nocy, by nie dochodziło do bezczeszczeń nagrobków i ich dewastacji. Pytają odwiedzający groby bliskich na słupskim starym cmentarzu. W nocy z soboty na niedzielę grasował tu wandal.  W wyniku ekscesów zniszczono ponad 20 grobów w alejce od ulicy Hołdu Pruskiego oraz część lapidarium. Poprzewracane i wyrwane z nagrobków tablice, porozrzucane krzyże i leżące tablice w lapidarium oto krajobraz jaki zobaczyli rano odwiedzający groby na cmentarzu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policja zatrzymała sprawcę tego czynu, to 27 letni mężczyzna, jest w policyjnym areszcie. Teraz prokurator wystąpi z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy , był on dwukrotnie zatrzymany za ten czyn, zachodzi obawa, że zwolniony ponownie dopuści się przestępstwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pan Jan ze Słupska nie pozostawia suchej nitki na policji i straży miejskiej. Zaznacza,że jest to miejsce bardzo niebezpieczne, w krzakach przy stadionie przy ul Hołdu Pruskiego kryją się bandy, które napadają i napastują odwiedzających cmentarz Słupszczan. Mówi, że many na miejscu „szkółkę policji”, to dlaczego słuchacze nie zrobią porządku na cmentarzu podobnie ze strażą miejską prezydent Biedroń zapewniał reorganizację w jej strukturach mała być rzekomo bliżej ludzi, a jak jak jest wystarczy zobaczyć. Sprzedają, co ukradną z nowych grobów powiedział zaniepokojony nasz rozmówca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pan Jan postuluje także, by wreszcie odpowiedzieć na pismo wysłane do ZIM w sprawie zlokalizowania przy ulicy Hołdu Pruskiego przystanku autobusowego autobusu nr 18 podpisane przez ponad 200 osób odwiedzających w weekendy groby swoich bliskich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Właściciele grobów muszą naprawić szkodę na własny koszt, dopiero po prawomocnym wyroku sądu będą mogli zwrócić się do sprawcy o odszkodowanie w procesie cywilnym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *