750 Urodziny miasta

W miniony weekend Słupsk świętował swoje urodziny. 750 rocznicę założenia miasta. Z tej okazji odbywały się w mieście liczne festyny. Świętowano w różnych częściach miasta. Kulminacyjnym punktem był piątkowy jarmark ze straganami na Starym Rynku, gdzie aktorzy Nowego Teatru Agnieszka i Igor Chmielnik uczyli Słupszczan tańczyć tango i salsę na miejską wieczorną potańcówkę. Wśród tańczących par, Anna Świętochowska z wodzirejem.

DSC_4390

DSC_4534

Punktualnie o 19 wjechał wielki urodzinowy tort ze świeczkami, po który ustawiła się wielka kolejka. Tort był dziełem Zakładu Zbigniewa i Dariusza Szyców. Jak zdradził sam szef cukiernik, Zbigniew ważył ponad 17 kilogramów, o modnym bananowym smaku z piktogramami miasta – „Słupsk”

DSC_4569

Uroczystego krojenia tortu dokonała w imieniu miasta, przewodnicząca Rady Miasta Beata Chrzanowska wraz z sekretarzem miasta Iwoną Wójcik. Panie wcześniej powiały ze sceny mieszkańców i życzyli mieszkańcom dobrej, udanej zabawy na urodzinach.

DSC_4421

Fot.Bartosz Arszyński

Na festynach pojawili się także ubrani w niebieskie koszulki wolontariusze Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, którzy zbierali pieniądze do puszek na ośrodek Hipoterapii.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *