Spotkanie pszczelarzy z Hertzogtum Lauenburg

W dniach 14-16.08 bm. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Słupsku gościło pszczelarzy z Niemiec, w ramach prowadzonej od 2001 roku współpracy powiatu słupskiego i Hertzogtum Lauenburg. Zgodnie z programem spotkania goście wraz z pszczelarzami miejscowego koła spotkali się ze Starostą Słupskim, jednocześnie ciesząc oko zabytkowym obiektem urzędu.

pszcelarze5

Pszczelarze również w tym dniu gościli w Gminie Kobylnica, kolejno w pasiece pszczelarza Zdzisława Ortella w Słonowicach, gdzie wymieniane były doświadczenia pszczelarskie, a następnie w Świetlicy Wiejskiej w Reblinie. W obu spotkaniach uczestniczył Wójt Gminy Leszek Kuliński.

W świetlicy w Reblinie, z rąk pana wójta prezesi kół, słupskiego – Zbigniew Wiąckiewicz oraz z powiatu Hertzogtum Lauenburg – Gunther Ruh, otrzymali pamiątkowe medale wydane z okazji 700 – lecia wzmianki o m. Kobylnica oraz 25 – lecia tego samorządu. Z życzliwością gospodarza tej gminy pszczelarze słupscy spotkali się wielokrotnie.

pszczelarze1

Tą gminę goście z Niemiec już dobrze poznali. W Reblinie, nieopodal świetlicy, pszczelarze obu kół wspólnie złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym mieszkańców tych ziem, zarówno obecnych jak i tych, którzy zamieszkiwali tutaj wcześniej. To miejsce pamięci powstało w wyniku zrealizowanej inicjatywy obecnych mieszkańców przy znaczącym udziale samorządu.

pszcelarze3

Przyjmując niemieckich gości pszczelarze koła słupskiego zaprezentowali im dorobek etnograficzny pomorza, w tym skansen we Wdzydzach Kiszewskich oraz Zagrodę Śledziową w Starkowie w Gminie Ustka. Serdeczne podziękowanie za szczególne zaangażowanie w przyjęcie gości z Niemiec złożył , Staroście Słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskiemu oraz Wójtowi Gminy Kobylnica Leszkowi Kulińskiemu Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Słupsku Zbigniew Wiąckiewicz.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *