Pasowanie na ucznia w Kobylnicy

Wczoraj w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy – największej szkole w powiecie słupskim – miało miejsce ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W poczet uczniów pięciu klas pierwszych symbolicznie przyjęto 106 młodych mieszkańców Kobylnicy, Słupska i okolicznych miejscowości.

???????????????????????????????

W szkole pojawiła się Pani Jesień (którą znakomicie zagrała gimnazjalistka Weronika Leszczyńska) i wszystkich kandydatów na uczniów zabrała w podróż do sześciu krain. Jesień przygotowała szereg zadań, którym musieli sprostać młodzi uczniowie.

???????????????????????????????

Zdawali oni egzaminy w zakresie piosenki, recytacji, mądrości, przyrody i uśmiechu. Uczniowie wykazali się również wiedzą  z języka angielskiego i znajomością zasad obowiązujących w szkole. Z wielkim przejęciem wypowiadali  słowa uczniowskiej przysięgi.

3

Po uroczystym ślubowaniu, które odebrał od uczniów, nauczycieli i rodziców Jan Wild, dyrektor szkoły, nastąpiło symboliczne pasowanie wielkim ołówkiem każdego ucznia.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Leszek Kuliński, wójt Gminy Kobylnica oraz rodzice uczniów obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami. Ten dzień pozostanie w pamięci uczniów, ich rodziców i dziadków na długie lata.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *