Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska ma nowego biskupa. Został nim ks. Krzysztof Włodarczyk. Od 9 lat jest dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. To kolejny po biskupie Krzysztofie Zadarce pasterz pochodzący z diecezji koszalińsko -kołobrzeskiej. Ks. Krzysztof Włodarczyk sakrę biskupią przyjmie 11 czerwca w kołobrzeskiej katedrze. Stanie się to w trakcie diecezjalnych obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. W ciągu swojej prawie 30-letniej pracy kapłańskiej był m.in. duszpasterzem rodzin, członkiem Sądu Biskupiego oraz wieloletnim dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej.

 dsc_0959-56559

-To sprawia, że zna problemy tej diecezji – mówi ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: Ma ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi i w pracy z księżmi, a to jest ważne. Pracując w Kurii na takim stanowisku, jak dyrektor Wydziału Duszpasterskiego to doświadczenie przez te wszystkie lata zdobył.

dsc_0955-56570

    Fot. RP Kurii Biskupiej

Biskup-nominat jest także osobą odpowiedzialną za organizację II synodu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a więc dyskusji wiernych i duchowieństwa na temat przyszłości lokalnego Kościoła:

Rzeczywiście, jako dyrektor wydziału, biskup nominał brał czynny udział w tych pracach, więc jest zorientowany w tym wszystkim, co się będzie działo i już, jako biskup włączy się w tę pracę czynnie.

Mateusz Sienkiewicz/ Radio Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *