Strażacy wyciągali spod lodu

Strażacy przeprowadzili akcję ratowniczą na Jeziorze Dudek. Spod lodu wyciągnęli tonącego. Wszystko w ramach ćwiczeń. Chcąc w odpowiedni sposób przygotować się do działań ratowniczych prowadzonych w rejonie akwenów wodnych, strażacy z OSP Wrząca, zorganizowali specjalne ćwiczenia. Na miejsce działań wybrano Jezioro Dudek znajdujące się w miejscowości Ścięgnica. To tam, na lekko zamarzniętej tafli, dwunastu strażaków doskonaliło swoje umiejętności.

straz1 (1)

Okres zimowy jest dla strażaków czasem, w którym odnotowują znacznie więcej interwencji w rejonie zamarzniętych akwenów wodnych. Tylko z pozoru zamarznięte rzeki, jeziora i stawy, stanowią zagrożenie, na które wielu nie zwraca uwagi. Mimo licznych apeli i akcji informacyjnych, wciąż pojawiają się osoby, które pomimo ostrzeżeń, ryzykują swoje życie i zdrowie, poruszając się po kruchym lodzie.

straz1 (2)

Sprawdzianem była symulacja zatonięcia człowieka. Strażacy musieli w bezpieczny sposób dostać się do miejsca wypadku oraz ewakuacji tonącego na brzeg. Tam przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechowa (RKO) z użyciem defibrylatora (AED).

straz1 (3)

Fot. kobylnica.pl

Organizacja ćwiczeń była własną inicjatywą strażaków, którzy w ten sposób mają okazję do weryfikacji i doskonalenia swoich umiejętności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *