Była dyrektorka i pracownik PCK w Słupsku z wyrokiem

Była dyrektorka słupskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża skazana. Janina D. usłyszała wyrok 11 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.W trakcie kilku lat była dyrektorka przywłaszczyła kilkanaście tysięcy złotych z kasy PCK. – Płaciła za faktury za paliwo i telefon komórkowy. Mimo, że pobierała na to ryczałt – uzasadniała wyrok sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora:

sąd PCK (2)

Fot. Mateusz Sienkiewicz

Wypłacano pieniądze na podstawie ustalonego ryczałtu, ale z drugiej strony przedkładano jednostkowe faktury, wskazujące na zakup paliwa do samochodu zarejestrowanego na panią Janinę D. Były to rachunki, z których dokonywano wypłat – relacjonowała sędzia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Janina D. została skazana także za nieprzestrzeganie prawa pracy. Zatrudniała pracowników wielokrotnie przedłużając umowy czasowe:

Doszło do popełnienia czynu zabronionego polegającego na antydatowaniu umów okresowych. Przy każdej kolejnej umowie, jako datę początkową, wskazywano datę pierwszej zawartej umowy okresowej. Uniemożliwiało to ustalenie, że trzecia kolejna umowa, jest umową na czas nieokreślony – wskazywała sędzia Joanna Hetnarowicz – Sikora

W trakcie procesu wyrok usłyszał także Adam K., były pracownik PCK. Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. To kara za nakłonienie swoich podopiecznych z Domu Interwencji Kryzysowej na przepisanie na siebie mieszkania. Wyrok jest nieprawomocny.

info: Mateusz Sienkiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *