Konferencja wiceprezydenta Słupska Marka Biernackiego

W zastępstwie podczas nieobecności prezydenta Słupska, Roberta Biedronia, goszczącego z delegacją słupską w Barcelonie, wystąpił wiceprezydent Marek Biernacki. Pierwsza część poświęcona była odstąpieniu od projektu modernizacji słupskiego dworca PKP i węzła przesiadkowego wraz z przeniesieniem na ulicę Towarową dworca PKS. 

Marszałek województwa Pomorskiego wystąpił 25 września do Jerzego Kwiecińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Jerzego Bittela, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa z petycją, aby obecny rząd nie zaniechał modernizacji ważnego dla miasta węzła przesiadkowego. Niestety jak się dowiedział ratusz plany przebudowy zostały wstrzymane. Prezydent ma nadzieję, że wkrótce dojdzie do spotkania, na którym wyjaśnione będzie dlaczego zaniechano planów modernizacji węzła przesiadkowego, wraz z budową tunelu, który połączyłby ulicę Wojska Polskiego z Sobieskiego, na Osiedlu Zatorze.

W grudniu ubiegłego roku słupski dworzec był w gronie 10 projektów, które miało być poddane realizacji, a w styczniu niestety został wycofany i spadł do pierwszej 20. Wystąpienie pana marszałka, jest jak zaznaczył wiceprezydent, Marek Biernacki jest bardzo cenne i jesteśmy bardzo wdzięczni, że marszałek podjął się tej kwestii.

Druga część spotkania poświęcona była laureatom Integracyjnemu Klubowi Sportowemu „Zryw” ze Słupska, który zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie Lodołamacze. To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie, skupionych wokół ludzi, których łączy cel pomocy, przełamywania stereotypów i uprzedzeń związanych zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Fot. internet

Fot. Zbigniew Bielecki

Statuetki lodołamaczy wręczane są przez pierwszą damę w Warszawie, Agatę Kornhauser – Dudę, na Zamku Królewskim, która sprawuje honorowy patronat nad konkursem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *