Nowe biuro poselskie w Ustce

Wczoraj w Ustce otwarto biuro Przewodniczącej Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Doroty Arciszewskiej – Mielewczyk, posłanki PiS. Na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia zapowiedziała przebudowę portu w Ustce, a szczególnie jej zachodniej części. Projekt zakłada przesunięcie o 250 metrów na zachód jednego z falochronów i tym samym znaczne powiększenie portu. Na remont czeka też wschodni falochron, który również posadowiono na początku dwudziestego wieku. 

Potem był tylko wzmacniany bez wymiany konstrukcji, która opiera się wciąż na drewnianych palach. Przebudowa portu w Ustce ma się zakończyć w roku 2023.

Fot. Bartosz Arszyński

W ramach rozbudowy wejścia do portu w Ustce przewidziano: obrotnicę, przesunięcie falochronu o 250 metrów, pogłębienie toru do 7 metrów, by mogły wpływać statki do 150 metrów. Ta warta 189 milionów inwestycja będzie realizowana przez Urząd Morski w Słupsku – powiedziała posłanka PiS.
Biuro znajduje się przy ulicy Grumwaldzkiej 7, a czynne jest we wtorki w godz. 16.00-19.00 i w czwartki w godz. 11.00-14.00.

Info. RK

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *