Rowerowy Maj w Słupsku

W Słupsku ruszyła akcja „Rowerowy maj”. Akcja ma na celu zachęcenie dzieci i młodzież do skorzystania z własnych środków lokomocji: rower, hulajnoga, rolki w codziennej drodze do szkoły, a nie jak to było dotychczas podwożenie do niej przez rodziców. Ostatnie minimum 200 metrów drogi do szkoły uczniowie pokonują rowerem, na rolkach czy deskorolce.To kolejna odsłona działania, które organizowane jest w 30 miastach w całym kraju.

Fot. Mateusz Sienkiewicz

Przez cały miesiąc nauczyciele będą zachęcali swoich podopiecznych do aktywności o poranku. Chcą pokazać, że są inne formy komunikacji niż tylko podwózka samochodem przez rodziców – mówi Elżbieta Krawczykiewicz, dyrektor słupskiej „jedynki”.

Uczniom akcja przypadła do gustu i szkolne place zaroiły się od m.in. jednośladów. Ale nie tylko: – Przed szkołą zajeżdżam do koleżanki i obie dojeżdżamy do szkoły na rowerach. Część koleżanek i kolegów przyjeżdża też na deskorolkach.

Każdy zarejestrowany w akcji uczeń za przyjazd do szkoły na rowerze czy hulajnodze otrzymuje specjalną naklejkę. Najbardziej aktywni oraz najbardziej mobilne klasy otrzymają na koniec miesiąca specjalne nagrody.

Info.  Mateusz Sienkiewicz/R.S

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *