Ratownicy na start

Kolejny raz młodzi ratownicy ze Słupska i powiatu słupskiego rywalizowali na Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. Zmaganiom przyglądali się profesjonalni medycy.

Finał Olimpiady Pierwszej pomocy miał miejsce tradycyjnie w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Zmagania realizowane są w ramach programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół powiatu słupskiego pt. „ABC pierwszej pomocy”. W finale Olimpiady uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły z powiatu słupskiego i Słupska.

Oprócz wykazania się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi uczestnicy olimpiady mieli okazję zobaczyć profesjonalistów w akcji i przejść szkolenie pod ich okiem. Ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego w Słupsku przeprowadzili dla wszystkich szkół, które zakwalifikowały się do finału bezpłatne szkolenia, pokazy z pierwszej pomocy oraz prezentację specjalistycznego nowoczesnego ambulansu. Dodatkowo prezentację podstawowych badań medycznych przedstawiła Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *