Ustecka plaża wśród najlepszych

Ustka na drugim miejscu w rankingu nadbałtyckich plaż! Raport, już po raz 11, przygotował portal onet.pl. Ponadto kolejny raz przyznano jej Błękitną Flagę.

 

Redaktorzy onet.pl odwiedzają ponad 70 miejscowości i kąpielisk tuż przed wakacjami. Rozmawiają z turystami i właścicielami lokali. Oceniają plażę, infrastrukturę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. Zwycięskie Świnoujście wyprzedziło Ustkę tylko o jeden punkt. Pokonaliśmy takie miejscowości jak Kołobrzeg czy Sopot.

Warto dodać, że ustecka plaża wschodnia może także poszczycić się prestiżowym certyfikatem Błękitnej FlagiJest on przyznawany w międzynarodowym programie duńskiej Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej. Otrzymują go obiekty spełniające najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Certyfikat przyznawany jest na okres jednego roku, a Ustka zdobywa go rokrocznie. W poniedziałek, 1 lipca, Burmistrz Jacek Graczyk przekazał Błękitną Flagę ratownikom strzegącym usteckiego kąpieliska, życząc im bezpiecznego i spokojnego sezonu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *