Śmierć na obwodnicy

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę w godzinach wieczornych na obwodnicy Słupska między węzłem Bolesławice, a Łosino. Pasażerka pojazdu marki Nissan Micra poniosła śmierć na miejscu, kierowca zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o ostrożność.

fot. www.policja.pl

W sobotę przed godz. 19.00 do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym między węzłem Bolesławice a węzłem Łosino słupskiej obwodnicy. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrole policji. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 47-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Gdańska, podjął próbę wyprzedzania, w tym czasie jadąca z naprzeciwka 32-letnia kobieta kierująca pojazdem BMW zasygnalizowała klaksonem i światłami, informując, że kierujący Nissanem znajduje się na jej pasie drogowym, co spowodowało, że mężczyzna wrócił na swój pas, na którym prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, auto obróciło się i kierujący ponownie znalazł się na przeciwnym pasie ruchu. W wyniku zdarzenia BMW wjechało w bok pojazdu marki Nissan od strony pasażerki. 25-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, w którym zmarł.

Pojazdem BMW poruszała się małżeństwo z dwójką dzieci. Policjanci przebadali kierowcę i jej pasażera na zawartość alkoholu. Okazało się, że byli trzeźwi. Do badań została pobrana również krew. Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.
Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę. Zwłaszcza teraz jesienią, gdy jezdnia często bywa mokra, mogą wystąpić lokalne przymrozki. Pamiętajmy, aby zawsze upewnić się co do możliwości wykonania

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *