Dezynfekcja w Ustce

W trosce o  bezpieczeństwo mieszkańców i stan sanitarny miasta w Ustce rozpoczęła się  dezynfekcja przestrzeni miejskich.

Fot. UM Ustka

Od 27 marca, Zarząd Infrastruktury Miejskiej dezynfekuje codziennie (w dni robocze) przystanki autobusowe, poręcze, kosze uliczne oraz  ławki w najbardziej uczęszczanych miejscach.

Natomiast od wtorku, 31 marca, Zakład Gospodarki Komunalnej będzie dezynfekował najbardziej uczęszczane miejsca, tj. rejon przychodni lekarskich, centrów handlowych i sklepów oraz najpopularniejsze ciągi komunikacyjne.

Burmistrz wystosował także apel do administratorów i właścicieli usteckich nieruchomości:

W związku z ogłoszeniem na terenie kraju stanu epidemii, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, zwracam się z prośbą o przeprowadzanie regularnych dezynfekcji części wspólnych w administrowanych i zarządzanych przez Państwa budynkach, w szczególności o przeprowadzenie dezynfekcji poręczy, klamek, drzwi ewentualnie wind oraz o zaopatrzenie w miarę możliwości każdej klatki w pojemniki do dezynfekcji rąk, które należy uzupełniać na bieżąco.
Sytuacja w naszym kraju jest wyjątkowa i wymaga pilnych oraz niestandardowych działań, dlatego proszę o niezwłoczne przeprowadzenie prac odkażających, które powinny być wykonywane systematycznie i z należytą starannością – apeluje Jacek Graczyk, burmistrz Ustki
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *