Błękinta flaga powiewa nad Ustka

Na usteckiej plaży odbyła się uroczystość przekazania międzynarodowego certyfikatu ekologicznego „Błękitna flaga”. Wyróżnienie to po raz kolejny otrzymało wschodnie kąpielisko Ustka.


Certyfikat, na ręce Jacka Graczyka, Burmistrza Miasta Ustka przekazał Jarosław Szczygieł, koordynator Programu Błękitna Flaga.
– Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, a szczególnie panu Zbigniewowi Wiśniewskiemu za wkład w uzyskanie certyfikatu. Specjalne słowa podziękowań kieruję także do zespołu ratowników. Życzę Wam spokojnego i bezpiecznego sezonu – mówi Jarosław Szczygieł.

Wyróżnienie „Błękitna flaga” potwierdza funkcjonowanie z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym certyfikacie z zakresu: jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa, zarządzania środowiskowego

Jacek Graczyk zapowiedział, że Ustka w roku 2021 podejmie starania o uzyskanie certyfikatu dla plaży zachodniej oraz usteckiej mariny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *