W szpitalu be kolejnych zachorowań

Część oddziałów i poradni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku nadal pozostaje zamknięta z powodu wykrycia zachorowania na koronawirusa wśród personelu. Dobra wiadomość jest taka, że szpital nie notuje dalszych zakażeń wśród personelu.

Zamknięte dla pacjentów pozostają nadal: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży i poradnia neonatologiczna. W komórkach tych prowadzona jest nadal dekontaminacja, a personel oczekuje na powtórzenie badań w kierunku wykrycia COVID-19. Badania takie muszą być powtórzone tydzień po ostatnim kontakcie z zakażoną osobą. Po uzyskaniu ponownych wyników ujemnych wśród personelu szpital podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu zamkniętych obecnie oddziałów i poradni. Wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie z dyrekcją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.

Wśród personelu słupskiego szpitala wykryto pięć przypadków zachorowania na koronawirusa. Przebadano wszystkich pracowników oraz pacjentów zagrożonych oddziałów i poradni. Od soboty nie notowane są dalsze zachorowania. Warto podkreślić fakt, że udało się uniknąć zachorowań wśród pacjentów szpitala.

Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *