Zamiast do Londynu przyjechali na staż do Słupska

Mieli być na stażu w Londynie, ale wybrali szpital w Słupsku.  Monika Mosak oraz Jakub Grot, którzy  ukończyli V rok studiów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i przebywają na stażu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

Młodzi ludzie przyjechali do szpitala w Słupsku w celu uczestnictwa w programie pt. Wysokiej Jakości Programy Stażowe dla Studentów w ramach projektu pn. Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Staże mają charakter fakultatywny w rozumieniu programu kształcenia obowiązującego na kierunku lekarskim. Stażyści będą w Słupsku od 30.07.  do 28.08.2020r. na Oddziale kardiologicznym / ink / rehabilitacji kardiologicznej. Czas trwania stażu to 120 godzin zrealizowanych w miesiąc.

– Szpital w Słupsku oraz oddział kardiologiczny okazał się dla nas bardzo dobrym wyborem. Miejsce to charakteryzuje się bogatą ofertą kardiologiczną –  posiada odcinek zachowawczy, pracownie hemodynamiki, elektrofizjologii oraz echokardiografii, a także INK, co pozwala nam na poszerzenie swojej wiedzy, oraz na wykorzystanie tej zdobytej w toku studiów w całym zakresie kardiologii, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówią Monika Mosak i Jakub Grot. – Dostaliśmy możliwość rozwoju umiejętności praktycznych, które dodadzą nam pewności siebie i zaprocentują w dalszej edukacji, a także w pracy. Kadra lekarska chętnie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni – dodają stażyści.

Według przepisów miejsce odbywania stażu może być wybrane przez studenta – w dowolnym mieście w Polsce lub w kraju europejskim (tylko UE/EOG). Dlatego Monika i Jakub pierwotnie wybrali jako miejsce stażu szpital w Londynie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak ich plany i nie mogli wyjechać za granicę. W takiej sytuacji zdecydowali się na staż w słupskim szpitalu. Jak zaznaczają, wpływ na to miało to, iż dowiedzieli się wiele dobrego o słupskiej lecznicy, gdy przedstawiciele szpitala prezentowali ofertę zatrudnienia dla młodych lekarzy podczas wizyty w Białymstoku w grudniu ubiegłego roku. Ponadto na wybór Słupska jako miejsca wakacyjnych praktyk wpływ miała także… bliskość Ustki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *