31 mandatów za brak maseczki

Weekendowe praca słupskich policjantów ukierunkowana na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pokazuje, że pomimo wysokiego wskaźnika zachorowań i związanych z tym zmian w przepisach i obostrzeniach, niektórzy mieszkańcy nadal nie są zdyscyplinowani. W związku z niezakrywaniem ust i nosa w sobotę i w niedzielę policjanci ukarali 31 osób mandatami karnymi. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców funkcjonariusze zapowiadają nieustannie interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

W sobotę i niedzielę słupscy funkcjonariusze prowadzili kolejne działania, które ukierunkowane były na walkę z niewidzialnym wrogiem. Swoją uwagę mundurowi głównie skupili na osobach, które nie zakrywały ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tym razem policjanci interweniowali w blisko 100 przypadkach, z czego ponad 30 osób ukarali mandatami karnymi. Kontrolom podlegały też środki komunikacji publicznej i sklepy wielkopowierzchniowe, w których jak się okazuje pasażerowie i klienci są zdyscyplinowani i stosują się do obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych.

Działań policjantów nie będzie końca. Do momentu, kiedy mieszkańcy będą lekceważyć panującą sytuację i nie będą stosować się do zaleceń i przepisów sanitarnych, funkcjonariusze będą reagować zdecydowanie i stanowczo. Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *