Portowa z nowym obliczem

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Portowej. Jest to część zadania związanego z budową transportowego węzła integracyjnego. 

fot. www.ustka.pl
Trwa już budową ciągów komunikacyjnych, realizowanych w ramach budowy węzła transportowego. W związku z tym w najbliższym czasie wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Portowej.
Droga zostanie przebudowana na odcinku od dworca autobusowego do Bulwaru. W ramach modernizacji powstaną m.in: jezdnie, zjazdy, chodniki, ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy, parking. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa i ciepłownicza oraz wybudowana kanalizacja deszczowa, teletechniczna i oświetlenie. W pierwszej kolejności rozebrany został dawny płot stoczni.
– W dalszej części prac, prawdopodobnie już w nowym roku troszkę ograniczona będzie działalność pętli autobusowej, ale o tym wszystkim będziemy państwa informować. Wykonawca zgodnie z umową ma zakończyć te prace do czerwca 2021 roku – mówi Eliza Mordal z Urzędu Miasta w Ustce.
Ulica Portowa po remoncie nie tylko odzyska blask, ale jak twierdzą miejscy urzędnicy będzie kolejną wizytówka Ustki. Portowa wpisuje się bowiem w ciąg związany z największa inwestycją w Ustce w ostatnich latach, czyli budowie węzła transportowego. W jej ramach zostaje odrestaurowany dworzec PKP i wybudowany nowy dworzec autobusowy. 
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *