Seniorka przepłoszyła oszustkę… krzykiem

Młoda kobieta próbowała ukraść pieniądze z mieszkania seniorki w Słupsku. Do kradzieży nie doszło, bo 73-latka spłoszyła oszustkę krzykiem.

Kobieta podszywając się za pracownika jednej z instytucji w Słupsku próbowała ukraść pieniądze 73-letniej kobiecie. Młoda kobieta zapukała do drzwi seniorki i zaproponowała jej pomoc w sprzątaniu, po czym wpuszczona do mieszkania zaczęła grzebać po szafkach. Do kradzieży nie doszło, ponieważ na reakcję krzyku seniorki, oszustka zareagowała natychmiastowym opuszczeniem mieszkania.

Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni słupscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przyjęli zawiadomienie, zrobili zdjęcia i oględziny i sporządzili dokumentację służbową. Dalsza praca funkcjonariuszy ma na celu ustalenie  ukaranie sprawcy.

Przypominamy, iż w przypadku kiedy do drzwi naszego mieszkania zapuka osoba podająca się za pracownika jakiejkolwiek instytucji należy:

Dokładnie zweryfikować czy ta osoba jest pracownikiem wskazywanej instytucji i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jego wizyta była uprzednio umówiona. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem instytucji nie działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania. Sprawdzić legitymację lub identyfikator. Upewnić się, czy pracownik jest w konkretnym miejscu w celu, o jakim nas informuje. Nigdy nie zostawiać nieznajomego „pracownika” samego, należy towarzyszyć mu cały czas podczas jego wizyty w naszym mieszkaniu. O każdym przypadku oszustwa lub usiłowania przestępstwa, należy pilnie poinformować POLICJĘ, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku apelują do osób starszych o czujność w kontaktach telefonicznych i osobistych z osobami podającymi się za członków rodzin, przyjaciół, znajomych, pracowników instytucji czy funkcjonariuszy służb mundurowych. Ponadto policjanci przypominają dzieciom, wnukom i znajomym seniorów o tym, jak ważne są częste rozmowy przy stole na temat oszustw. Niestety pomimo ciągle prowadzonych akcji profilaktycznych przestępcy nadal wyłudzają pieniądze głównie od osób starszych. Mundurowi przypominają, że przestępcy wciąż modyfikują metody swoich działań. Ofiarami przestępstw najczęściej padają osoby starsze, których życzliwość i otwartość do niesienia pomocy nie pomagają w udaremnieniu oszustwa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *