Miał dwa promile i wjechał do rowu, grozi mu więzienie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu kolizji drogowej, którą spowodował nietrzeźwy kierujący. 43-letni mieszkaniec powiatu słupskiego wjechał swoim volkswagenem do przydrożnego rowu, a badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj około godziny 21 słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło pomiędzy Bruskowem Wielkim i Wielichowem. Pracujący na miejscu tego zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu.

Mieszkańcowi powiatu słupskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce odpowie za spowodowanie kolizji, a także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał pokryć również koszty holowania pojazdu na policyjny parking.

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenia, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *