2500 złotych mandatu podczas jazdy rowerem

2500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić 59-letni mężczyzna, który zdecydował się na jazdę rowerem pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol. Policyjny alkomat wskazał w jego przypadku blisko 2 promile alkoholu. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Wczoraj około godziny 13:00 policjanci z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zwrócili uwagę na rowerzystę, który miał spore problemy z utrzymaniem równowagi na swoim pojeździe. W rozmowie z 59-letnim mężczyzną okazało się, że powodem tych problemów nie jest silny wiatr, tylko alkohol, który ten rowerzysta pił chwilę wcześniej. Badanie alkomatem wskazało wynik bliski 2 promilom alkoholu. Ten mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Funkcjonariusze przekazali go pod opiekę trzeźwego członka rodziny, z którym na pieszo, wrócił do swojego domu.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu innym niż pojazdem mechanicznym, po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku grozi kara nie niższa niż 1000 zł, a w drugim nie niższa niż 2500 zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *