Akcja badań profilaktycznych raka piersi w słupskim szpitalu

Październik tradycyjnie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi i z tego powodu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. postanowił zorganizować akcję propagowania samobadania piersi wśród mieszkanek Słupska i regionu słupskiego.

Z tej okazji, we wtorek 25 października w godz. 13.00 – 15.00, na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Hubalczyków 1 udostępniony zostanie dla pacjentek gabinet, w którym przyjmować będzie lekarz onkolog, przeprowadzający konsultacje medyczne i objaśniający sposoby samobadania piersi.

Dodatkowo uczestniczki akcji będą mogły nauczyć się samobadania piersi korzystając ze specjalnego  fantomu. Badania piersi na fantomie uczyć będzie doświadczona położna., która służyć będzie także konsultacjami laktacyjnymi.

Ponadto, pacjentki, u których wykryte zostaną nieprawidłowości w obrębie piersi otrzymają skierowania na pogłębione badania mammograficzne do Pracowni Diagnostyki Obrazowej słupskiego szpitala.

– Zachęcamy wszystkie panie, bez wzglądu na wiek, do udziału w akcji profilaktyki badań piersi i mamy nadzieję, że przysłuży się ona promowaniu bezpiecznych nawyków zdrowotnych wśród mieszkanek Słupska i regionu słupskiego – zapraszają Andrzej Sapiński, prezes i Anetta Barna- Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *