CBŚP w Potęgowie zlikwidował fabrykę „kryształu”

Przejęte ponad 3,8 tony klefedronu, likwidacja laboratorium 4-CMC, zabezpieczenie 20 ton chemikaliów służących do produkcji narkotyków oraz zatrzymanie 3 osób to efekt dynamicznych działań policjantów CBŚP, CPKP „BOA”, SPKP z Gdańska oraz pilotów policyjnych śmigłowców. Śledztwo nadzoruje śląski pion PZ Prokuratury Krajowej. Podczas działań wykorzystano policyjny pojazd opancerzony, a także śmigłowce Black Hawk i Bell. Z przejętych substancji można by uzyskać kilka milionów porcji dilerskich, a wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków to ponad 61 mln zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową, przy wsparciu funkcjonariuszy z Centralnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji „BOA” oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska, a także pilotów z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, przeprowadzili bardzo dynamiczne działania w powiecie Słupskim na Pomorzu. Śledczy ustalili, że na terenie hali przemysłowej mogą być produkowane narkotyki. Szczegółowo zaplanowali działania i przy wykorzystaniu pojazdu opancerzonego, a także śmigłowców Black Hawk i Bell, weszli na obiekt zatrzymując 3 kompletnie zaskoczonych mężczyzn. W trakcie realizacji funkcjonariusze byli wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ochronny, w tym kombinezony zabezpieczenia chemicznego, które pozwalają wykonywać zadania w obecności niebezpiecznych substancji chemicznych. Podczas realizacji wsparcia udzielili także eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Gdyni.

Po wejściu do budynku okazało się, że wewnątrz znajduje się ogromne laboratorium wraz kompletną linią do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Na miejscu funkcjonariusze przejęli klefedron czyli 4-CMC, o wadze ponad 3,8 tony w różnej formie. Łącznie z zabezpieczonych substancji można by uzyskać klika milionów porcji dilerskich. Szacunkowa wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków to ponad 61 mln zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 20 ton różnych substancji chemicznych, z których można by wyprodukować kolejną ogromną ilość narkotyków. Wszystkie przejęte chemikalia będą poddane szczegółowym badaniom przez biegłych.

Zatrzymanych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej bezpośrednio zajmowali się procesem wytwarzania narkotyków, doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, który prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zarzuty przedstawione przez prokuratora dotyczyły udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło https://cbsp.policja.pl/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *