Wiemy kto będzie rządził przez najbliższe pięć lat

Druga tura wyborów samorządowych za nami. W Słupsku pewnie wygrała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która pozostaje na fotelu prezydenta miasta na kolejną kadencję. Swoje głosy za jej kandydaturą oddało 12 560 mieszkańców, co dało łącznie 62,8 procent poparcia. Jej rywal wieloletni radny i kandydat Koalicji Obywatelskiej Paweł szewczyk uzyskał 37, 2 procent poparcia. A głosy a niego oddało 7440 słupszczan.

Chociaż Krystyna Danilecka-Wojewódzka przez najbliższe pięć lat rządzić będzie miastem, w jej gabinecie szykują się poważne zmiany. Przede wszystkim będzie musiała znaleźć nowego zastępcę. Jeden z dotychczasowych wiceprezydentów miasta Marek Goliński wygrał wybory na wójta gminy Kolbudy.

Ponadto nowa kadencja nie będzie łatwa dla prezydentki Słupska. Do rady miejskiej z jej komitetu Łączy nas Słupsk weszło sześciu radnych. Tyle samo radnych na Prawo i Sprawiedliwość, komitet Słupsk Wspólnie dwóch, ale najwięcej, bo dziewięć mandatów uzyskała Koalicja Obywatelska. Nie wykluczone, że w Słupsku powstanie więc koalicja dwóch lub więcej ugrupowań.

II tura wyborów odbyła się także w innych miejscowościach powiatu słupskiego. W dwóch przypadkach mamy zmianę na stanowisku wójta. W gminie Ustka wybory wygrał były wicestarosta Rafał Konon, pokonał wieloletnią wójt Annę Sobczuk-Jodłowską.

Natomiast w gminie Damnica po pięciu latach z funkcji odchodzi Andrzej Kordylas. Dwuprocentową przewaga wybory wygrał Paweł Obert. Natomiast w Dębnicy Kaszubskiej na stanowisku wójta pozostaje Iwona Warkocka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *