Pijany kierowca rozbił ciężarówkę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali wczoraj na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej numer 210 w Gminie Dębnica Kaszubska. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni kierowca ciężarówki, na zakręcie, stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi, a jego mercedes przewrócił się na bok. Alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek  około godziny 16:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 210 pomiędzy Dębnicą Kaszubską i Motarzynem. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej oraz słupskiej drogówki, którzy ustalili wstępnie, że jadący w stronę Słupska, 29-letni kierujący ciężarowym mercedesem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a mercedes, którym kierował przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany przez zespół ratownictwa na SOR, jednak szczęśliwie nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejscu tej kolizji policjanci wykonali dokumentację fotograficzną i zebrali szczegółowe informacje, na podstawie których będą ustalać jej dokładne okoliczności. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi i sporządzili dokumentację procesową w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *