Pies wywąchał sześć kilogramów marihuany

Wspólne działania kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Ustce doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mieszkańca Słupska oraz zabezpieczenia ponad 6 kilogramów marihuany. W znalezienie narkotyków po raz kolejny zaangażowała się „Hira” – pies tropiący Straży Granicznej, która wskazała miejsca ich ukrycia w mieszkaniu i garażu. Za posiadanie znacznych ilości zabronionych substancji grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Ustce prowadzili kolejne wspólne działania ukierunkowane na wyeliminowanie zjawiska posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ze zdobytych przez mundurowych informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Słupska może ukrywać w swoim mieszkaniu znaczne ilości marihuany. Policjanci oraz strażnicy graniczni wyposażeni w niezawodny nos „Hiry” – psa tropiącego Straży Granicznej, przeszukali jedno z mieszkań i  w kilku pomieszczeniach znaleźli woreczki z suszem roślinnym. Następnie mundurowi przeszukali garaż należący do 36-letniego słupszczanina. Tam kluczowa okazała się pomoc „Hiry”, która wskazała na kanał wykorzystywany do naprawy samochodów, gdzie pod drewnianą osłoną schowane były kolejne worki z suszem roślinnym. Łącznie policjanci i strażnicy graniczni zabezpieczyli ponad 6 kilogramów suszu, a jego dokładne sprawdzenie wykazało, że jest to marihuana.

36-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *