Przewodnicy psów ćwiczyli w Słupsku

Przewodnicy policyjnych psów służbowych oraz ich podopieczni pełniący na co dzień służbę na Pomorzu wzięli udział w zorganizowanym na terenie powiatu słupskiego grupowym szkoleniu policyjnych psów służbowych wszystkich kategorii.

Szkolenie odbyło się na obszarze leśnym w gminie Kobylnica oraz w obiektach należących do zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Darzbór”.

Podczas szkolenia mieli okazję doskonalić umiejętności m. in. z zakresu: pracy węchowej psów kategorii do wyszukiwaniu zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych w pomieszczeniach i na terenie otwartym; tropienia śladów ludzkich przez psy tropiące i patrolowo-tropiące w różnorodnym terenie; działań taktycznych podczas podejmowania interwencji z użyciem psa służbowego wobec osób agresywnych i niebezpiecznych; wykonywania zadań obronnych (pościg i obezwładnianie osób niebezpiecznych oraz osób niebezpiecznych ukrywających się); działań taktycznych w pomieszczeniach zamkniętych i ciemnych.

Organizacja grupowych szkoleń umożliwia wzajemną wymianę doświadczeń między przewodnikami, a częsta zmiana miejsc ćwiczeń wpływa na umiejętności psów służbowych, a to przekłada się na ich większą skuteczność podczas podejmowanych interwencji.

Źródło KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *