Wernisaż Ucznia ze słupskiego plastyka

W słupskiej Galerii OT Rondo odbył się wernisaż wystawy rysunku Stanisława Czombera, ucznia Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. O sobie i przygotowanej ekspozycji Stanisław Czomber mówi:„Celowo unikam terminów jak: „artysta”, „wystawa rysunku”, „technika”, „styl”. Nie chcę być utożsamiany ze stereotypową wizją „artysty” – zwykłego świra bazgrającego cokolwiek, gdziekolwiek za pieniądze.

Nie jest to też wystawa umiejętności, to galeria Treści ubranych w znane mi techniki pośredniego przekazu. Próbuję w ten sposób ukazać proces tworzenia. Efekt końcowy to tylko śmierć dzieła: powstaje ono poprzez potok myśli, uczuć, wydarzeń; żyje dopóki nie zostanie ukończone.

« z 2 »

Fot.Daniel Stawski

„Dzieło” zmienia się, jest wizualnym przedstawieniem wnętrza autora, wypływa, nadając formę myślom i ich tokowi, by w końcu zastygnąć w martwej, zimnej postaci, jako gotowe dzieło. Tytuły mają dać odbiorcy jedynie wskazówkę, a obraz drogę, którą jego myśli mają podążyć. Odbiorco, nie idź za mną, to Twoja droga, i to ty nią podążasz” – podkreśla autor.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *