Złoto i srebro Kobylnickich karateków

Na początku grudnia zawodnicy z klubu Karate- Ju Jitsu- Kobudo- SPARTANS Kobylnica wrócili z Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Generalnym i Kontaktowym. Nasi reprezentanci z mistrzostw, które odbyły się we włoskim Montecatini Terme, przywieźli dwa cenne medale. Złoto zostało zdobyte w kumie drużynowym, natomiast srebro – w kumie indywidualnym Veterans. Szkoleniowiec kobylnickiego klubu podkreśla, że na słowa uznania zasługuje również postawa pozostałych zawodników.

Fot. Karol Kotusiewicz

Zawodnicy tacy jak Marcel Jaroć oraz Filip Wąsicki zdobyli cenne doświadczenie oraz nawiązali międzynarodowe kontakty. Niestety tym razem nie udało im się stanąć na podium, ale chłopaki nie załamują się porażką, lecz jeszcze bardziej są zmotywowani, by w następnych mistrzostwach pokazać na co naprawdę ich stać – przyznaje Marcin Gawlik, trener klubu „Spartans”. Jestem bardzo dumny z całej naszej drużyny, która ciężko trenowała. Czasu było mało, a przy tak dużych zawodach, zamieszanie było duże i stres również. Ten tydzień bardzo nas zmęczył, ale satysfakcja jest ogromna – dodaje Gawlik, który sam ma na koncie złoty oraz srebrny medal wywalczony w Prestiżowych Mistrzostwach Świata UNITED WORLD KARATE (UWK).

Szkoleniowiec przyznaje, że sukcesów nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie ciężka praca zawodników, ale i ogromne zaangażowanie władz Gminy Kobylnica, które aktywnie wspierają działalność.

Info. Karol Kotusiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *