Radiowe mistrzostwa pączkowe

Z nadzieniem lub bez, z lukrem, czekoladą czy budyniem – nie ważne jakie, ale trudno dziś byłoby znaleźć osobę, która nie zjadłaby przynajmniej jednego pączka. W Tłusty Czwartek jak co roku w słupskiej redakcji Radia Koszalin odbyły się Radiowe Mistrzostwa Pączkowe.

fot. zbliżenia.pl

Zawody w jedzeniu pączków na czas w słupskiej redakcji Radia Koszalin, są najstarszą pączkową imprezą w kraju. W tym roku do rywalizacji w 19 edycji mistrzostw w kategorii radiosłuchaczy oraz dziennikarzy stanęło kilkunastu zawodników. Zawody kolejny raz wygrał Tomasz Wawrowski. Słupszczanin w Radiowych Mistrzostwach Pączkowych startuje niemal od początku. W tym roku powtórzył swój rekord – w 10 minut pochłonął 16 pączków.

Nie trenowałem, nigdy nie trenuję przed tymi zawodami. Choć przyznam, że ostatni zjadłem wczoraj rano. Pączki bardzo lubię i pewnie dzisiaj jeszcze kilka wcisnę – mówi mistrz pączkożerców.

Po radiosłuchaczach przy stole zasiedli słupscy dziennikarze. Żurnaliści walczyli w skróconym czasie. Na pochłonięcie jak największej ilości kalorycznych bomb mieli jedynie pięć minut. Siedem pączków w tym czasie zjadł reprezentant gospodarzy Marcin Prusak.

Mistrzostwa w Radio Słupsk organizowane są od lat i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa edycja zawodów. Radiowcy już zapowiadają szereg niespodzianek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *