Wielkie zmiany na usteckim dworcu i jego okolicy

 

Trwa przebudowa okolicy budynków dworca kolejowego w Ustce. Modernizowana jest linia kolejowa 405 i przebudowywane perony. W najbliższej przyszłości dworzec będzie częścią zintegrowanego węzła transportowego.

Na razie robotnicy zajmują się torowiskami, które są częścią linii 405. Prace trwają także na historycznych peronach. W następnej kolejności rozpocznie się remont budynku dworca PKP. Powstanie też nowy dworzec autobusowy, do tego parkingi dla samochodów i rowerów. W planach jest także przebudowa części ulicy Portowej. Władze Ustki są na etapie wyłaniania wykonawcy prac tych prac. Pierwszy przetarg z uwagi na zbyt wygórowaną cenę został odwołany.

– W pierwszym przetargu zgłosiło się dwóch oferentów. Ich ceny znacznie odbiegały od tych, które założyliśmy w budżecie. Po kolejnej analizie cen postanowiliśmy ogłosić kolejny przetarg. Liczymy, że zgłosi się więcej firm i zaoferują realną cenę – mówi  Jacek Garczyk, burmistrz Ustki.

 

Modernizacja linii kolejowej 405, dworca kolejowego oraz powstanie węzła transportowego podniesie atrakcyjność Ustki pod względem komunikacji. Ma to ułatwić życie mieszkańcom oraz także turystom, którzy licznie odwiedzają kurort latem. Ponadto powinno także wpłynąć na skomunikowanie Ustki ze Słupskiem.

 

Zgodnie z planem prace przy węźle transportowym powinny zakończyć się do połowy roku 2020. Ustka na to zadanie otrzymała dofinansowania w kwocie 17,6 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to 23,2 mln zł

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *