700 kierowców skontrolowanych w dwa dni

Blisko 700 kierowców w ramach akcji trzeźwość skontrolowali słupscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali także prędkość pojazdów oraz przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

fot. KMP Słupsk

Policjanci ze Słupska prowadzą szereg akcji prewencyjnych, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Działania przeprowadzone w miniony weekend ukierunkowane były głównie na kontrolę trzeźwości i dopuszczalnej prędkości. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu jak też wyeliminowanie z niego osób, które wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu.

. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 700 kierujących. W 50 przypadkach odnotowali naruszenia przepisów: 34 osoby przekroczyły dopuszczalną prędkość, 14 osób nie korzystało z pasów bezpieczeństwa, 1 motocyklista był nietrzeźwy i 1 nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Nadmierna prędkość i alkohol są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *