Policjanci z babciami i dziadkami

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kobylnicy i słuchacze szkoły policji spotkali się z miejscowymi seniorami, z którymi rozmawiali o ich bezpieczeństwie. Udział w spotkaniu wzięli również wnukowie, którzy w świetlicach wiejskich zorganizowali Dzień Babci i Dzień Dziadka. Policjanci opowiadali o metodach stosowanych przez oszustów i przekazywał wskazówki jak nie stać się ofiarą przestępstw.

Od poniedziałku dzielnicowy asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy i odbywający praktyki słuchacze spotykali się z seniorami, którzy w świetlicach wiejskich w Lubuniu i w Kruszynie świętowali  Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na spotkanie z policjantami dziadkowie otrzymali zaproszenia od swoich wnuków. Funkcjonariusze powtórzyli temat dotyczący bezpieczeństwa osób starszych w kontaktach z potencjalnymi oszustami. Omawiali sposoby działania przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność osób starszych. Dzielnicowy zwracał uwagę swoim podopiecznym na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz radził jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. Policjant prezentował filmy i zostawiał ulotki, w których zawarte są najważniejsze informacje. Wykorzystując swoje doświadczenie i posiadaną wiedzę szczegółowo omawiał metody i sposoby, którymi posługują się sprawcy przestępstw.

Głównym celem spotkań było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Uczestnicy spotkań ponownie usłyszeli o metodach: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika”, „na pracownika socjalnego” i uzyskali informacje o sposobach postępowania w przypadku zagrożenia.

Uczestnicy spotkań nie kryli zadowolenia z możliwości spędzenia swojego święta w sposób bezpieczny i edukacyjny. Pomimo że do tej pory wielokrotnie rozmawiali ze swoim dzielnicowym, jednogłośnie stwierdzili, że powtarzanie tematu ma istotny wpływ na wzrost poczucia ich bezpieczeństwa. Nie zabrakło podziękowań dla wnuków, którzy m.in. poprzez przygotowanie takiego dnia, okazali swoją miłość i szacunek do swoich dziadków.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *