Uciekał przed policją z zakazem prowadzenia i narkotykami

Nna jednej z ulic Słupska funkcjonariusze drogówki zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który nie zareagował na wydawane przez nich sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać, a następnie uderzył w ogrodzenie. Okazało się, że kierujący miał zakaz prowadzenia pojazdów i zdecydował się wsiąść za „kółko” po zażyciu środków odurzających. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 12.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego pojazdem Audi. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez funkcjonariuszy kierujący, zamiast się zatrzymać, zaczął gwałtownie przyspieszać, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. 36-latek wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo przed policjantami, którzy po krótkim pościgu dogonili go i zatrzymali.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a policyjny tester narkotykowy wykazał, że pojazdem kierował po zażyciu środków odurzających. Pojazd nie posiadał także aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia.

36-letni słupszczanin odpowie wkrótce za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem po użyciu środków odurzających, a także za popełnione wykroczenia drogowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *