Nowe zasady odwiedzin pacjentów w słupskim szpitalu

Zmieniły się zasady odwiedzin pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Dzięki polepszeniu sytuacji epidemicznej w kraju pacjenci będą mogli korzystać z dogodniejszych form odwiedzin, których zasady niemal wróciły do tych sprzed pandemii.

W słupskim szpitalu rekomenduje się możliwość odwiedzin w jednym czasie jednej osoby, a w szczególnych sytuacjach – dwóch osób. – Ostatecznie o czasie odwiedzin i liczbie osób odwiedzających decyduje ordynator/koordynator oddziału – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Oddziały szpitalne określają przedział czasowy do odbywania odwiedzin w ciągu dnia zgodnie z możliwościami organizacyjnymi danych oddziałów. O godzinach wyznaczonych dla odwiedzin pacjentów w oddziale decyduje ordynator/koordynator – dodaje prezes Sapiński.

Nadal konieczne jest stosowanie maseczek zasłaniających usta i nos przez cały czas przebywania w szpitalu. Osoby z objawami infekcji nie powinny odwiedzać pacjentów. W szczególności zasada ta dotyczy pacjentów z obniżoną odpornością niezaszczepionych przeciwko COVID – 19 oraz bez historii przebycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 180 dni – z wyjątkiem sytuacji szczególnych określonych przez ordynatora/koordynatora oddziału, np. w przypadku wizyty pożegnalnej u pacjenta.

– Odwiedzający będący opiekunami pacjentów małoletnich lub partnerami kobiet w ciężarnych, którzy uczestniczą w porodach rodzinnych nie muszą już posiadać ujemnego wyniku badania przesiewowego w kierunku SARS-CoV-2 lub legitymizować się zaświadczeniem zaszczepienia przeciwko COVID – 19 – mówi Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

W przypadku braku możliwości odbycia osobistych odwiedzin pacjenta przebywającego w oddziale szpitalnym przez jego bliskich (np. ze względu na ograniczenia epidemiczne) personel oddziału umożliwi pacjentowi, w miarę możliwości, podtrzymanie kontaktu z bliskimi w sposób zdalny za pośrednictwem telefonu lub internetu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *