Rząd powiększy miasto

Decyzją rządu od 1 stycznia 2-23 roku Słupsk powiększy swoja powierzchnia o 22 procent. Do miasta zostaną włączone części trzech sołectw z terenu gminy Słupsk.

Jak można przeczytać w komunikacje rzecznika rządu, a zarazem posła ziemi słupskiej Piotra Müllera,. Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu Słupska o ?,?? ???, co do zasady, o niezamieszkałe, ale ważne gospodarczo i inwestycyjnie części sołectw Bierkowo, Strzelinko, Płaszewko.
– Jednocześnie uwzględniono głos społeczny mieszkańców gminy Słupsk i do miasta ??? ???????̨ ?ł?̨????? ??ł????? ?????????? ? ??????????́?́ ????????. ????????́?? ?????????̨ ? ?????? ?ł????. Miasto potrzebuje dodatkowego impulsu rozwojowego, a umożliwią to tereny inwestycyjne części sołectwa Bierkowo, Strzelinko i część strefy przemysłowej w sołectwie Płaszewko. To dodatkowe wpływy umożliwiające rozwój Słupska. Wsłuchaliśmy się równocześnie w głos mieszkańców gminy Słupsk, którzy nie wyrażali, na tym etapie, chęci włączenia do miasta. Przygotowaliśmy też dodatkowe rządowe środki finansowe dla gminy – pisze w komunikacie rzecznik Rady Ministrów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *