Rząd powiększy miasto

Decyzją rządu od 1 stycznia 2-23 roku Słupsk powiększy swoja powierzchnia o 22 procent. Do miasta zostaną włączone części trzech sołectw z terenu gminy Słupsk.

Jak można przeczytać w komunikacje rzecznika rządu, a zarazem posła ziemi słupskiej Piotra Müllera,. Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu Słupska o 𝟗,𝟓𝟔 𝐤𝐦𝟐, co do zasady, o niezamieszkałe, ale ważne gospodarczo i inwestycyjnie części sołectw Bierkowo, Strzelinko, Płaszewko.
– Jednocześnie uwzględniono głos społeczny mieszkańców gminy Słupsk i do miasta 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚𝐧𝐚̨ 𝐰ł𝐚̨𝐜𝐳𝐨𝐧𝐞 𝐬𝐨ł𝐞𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐒𝐢𝐞𝐦𝐢𝐚𝐧𝐢𝐜𝐞 𝐢 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐨𝐰𝐨𝐬́𝐜́ 𝐁𝐢𝐞𝐫𝐤𝐨𝐰𝐨. 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧́𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚̨ 𝐰 𝐠𝐦𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐒ł𝐮𝐩𝐬𝐤. Miasto potrzebuje dodatkowego impulsu rozwojowego, a umożliwią to tereny inwestycyjne części sołectwa Bierkowo, Strzelinko i część strefy przemysłowej w sołectwie Płaszewko. To dodatkowe wpływy umożliwiające rozwój Słupska. Wsłuchaliśmy się równocześnie w głos mieszkańców gminy Słupsk, którzy nie wyrażali, na tym etapie, chęci włączenia do miasta. Przygotowaliśmy też dodatkowe rządowe środki finansowe dla gminy – pisze w komunikacie rzecznik Rady Ministrów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *