Okradał samochody, a domu trzymał narkotyki

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali 26-latka, który w ubiegłym tygodniu kradł z otwartych samochodów pieniądze, dokumenty, okulary i akcesoria samochodowe. W swoim mieszkaniu słupszczanin ukrywał jeszcze narkotyki. Usłyszał już zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających, za co grozi odpowiednio do 5 lat i do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali poinformowani o dwóch kradzieżach, a sprawca miał zabierać z otwartych samochodów pieniądze, dokumenty, karty płatnicze, a także okulary i akcesoria samochodowe. Łączna wartość skradzionych rzeczy to około 4000 zł. Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu tych zgłoszeń zaczęli ustalać, kto może mieć związek z kradzieżami, a dzięki zebranym informacjom wytypowali mężczyznę, który mógł być zamieszany w ten proceder.

W poniedziałek rano kryminalni zapukali do drzwi 26-letniego słupszczanina, a w wyniku przeszukania jego mieszkania znaleźli część ze skradzionych w ostatnich dniach rzeczy takich jak dokumenty, karty płatnicze, pieniądze i akcesoria samochodowe. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. 26-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania środków odurzających. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa za co grozi odpowiednio do 5 i do 3 lat więzienia.

Apelujemy o niepozostawianie otwartych samochodów. Nawyk zamykania drzwi może uchronić nas przed utratą pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy. Nawet jeżeli zamykamy drzwi z pilota sprawdźmy, czy zostały one skutecznie zamknięte.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *