Słupski szpital będzie gościł chirurgów piersi

„Wyzwania w chirurgii gruczołu piersiowego” – tak zatytułowane będą kolejne warsztaty onkologiczne organizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. W dniach 9 -10 września przy stole operacyjnym spotkają się lekarze z Polski i z zagranicy, aby wspólnie omawiać trudne tematy w zakresie chirurgii piersi. 

Fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku

Na warsztaty onkologiczne do słupskiego szpitala przyjedzie ok. 20 uczestników. – Wspólnie będziemy mierzyć się z problematycznymi zagadnieniami w chirurgii piersi. Będziemy konsultować pacjentki i na kilku z nich przeprowadzimy zabiegi, aby uczyć się od siebie nawzajem różnych technik operacyjnych. – mówi dr Daniel Maliszewski, chirurg onkolog z oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej słupskiego szpitala, organizator warsztatów. – Takie spotkania to okazja do wymiany doświadczeń, bo każdy z nas operuje trochę inaczej. Dzięki temu widzimy, co możemy ulepszyć w codziennej praktyce przy stole operacyjnym.

Uczestnicy warsztatów będą przyglądali się zabiegom operacyjnym przeprowadzonym na sześciu pacjentkach, a także zapoznają się z dziesięcioma trudnymi przypadkami klinicznymi odnośnie korekt chirurgicznych.

Gościem specjalnym warsztatów będzie dr n. med. Marek Budner, ceniony w Polsce i Europie ekspert w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi. Techniki rekonstrukcji piersi poznawał w Ameryce Południowej oraz Brazylii, dzięki czemu dziś jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie. Doktor Budner, był kierownik Kliniki Chorób Kobiecych i Położnictwa oraz Breast Unit w HELIOS Klinikum Bad Saarow.

Rozwój chirurgii piersi w Słupsku wspiera Zarząd szpitala. – Organizacja corocznych warsztatów dla specjalistów chirurgii piersi powoduje, że w naszym szpitalu możemy przeprowadzać najbardziej innowacyjne zabiegi, dzięki którym nasz ośrodek rozwija się i leczy pacjentów na wysokim poziomie – mówią Andrzej Sapiński, prezes Zarządu i Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Warsztaty onkologiczne są jednym z elementów podejmowanych przez pracowników naszego szpitala, które mają wspierać rozwój nowatorskich metod leczenia w regionie słupskim – dodają prezes i wiceprezes słupskiego szpitala.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *