Święto batiku na Drugim Piętrze

W Szkole Kultury, w Galerii Drugie Piętro przy ul. Banacha otwarto wystawę uczestników Pracowni Batiku przy Słupskim Ośrodku Kultury. W ramach Światowego Dnia Batiku można podziwiać ciekawe kompozycje i wykonania niezwykłych prac.

fot. UM Słupsk

Działająca w Słupskim Ośrodku Kultury Pracownia Batiku im. Marii Hasiec jest niewątpliwie jedna z najlepszych w kraju zajmujących się tą formą sztuki. Na wystawie więc pojawiły się prace ze zbiorów Pracowni stworzone przez kilkudziesięciu uczestników, o różnorodnej i jakże bogatej tematyce.

Funkcjonująca od ponad trzech dekad pracownia zrzesza osoby w różnym wieku, tworzące prace w technice batiku, w przepiękny sposób łączące rodzimą dla batiku kulturę Indonezji z naszą polską tradycją. Słupska pracownia uchodzi za jedną z najlepszych w Europie i jest doceniana także w Indonezji, czyli ojczyźnie batiku.

Chociaż pracownia batiku działa w Słupsku ponad 30 lat, to światowy dzień batiku pierwszy raz obchodzony był dopiero w czasie jubileuszu. Od tamtej pory celebrowany jest co roku. Prezentowana w galerii Drugie Piętro wystawa będzie otwarta do 28 października.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *