Intensywna terapia po zmianach

Zakończył się remont Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Oprócz malowania ścian, wymiany wykładzin podłogowych w salach pacjentów oraz rozdzielni elektrycznych gwarantujących niezależność bezpiecznego funkcjonowania  urządzeń medycznych służących do monitorowania i leczenia ciężko chorych, odnowiono
i wyposażono pomieszczenie  będące miejscem do rozmów lekarzy z rodzinami leczonych
w OIT.

W związku ze specyfiką oddziału, informacje przekazywane rodzinie dotyczą poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia bliskiej osoby, czemu towarzyszy wiele trudnych, traumatycznych i negatywach emocji. Stworzenie miejsca, które pozwala na kontakt z rodziną pacjenta w odpowiednich warunkach jest szczególnie ważne, co znalazło się w standardzie szpitalnego systemu jakości programu transplantacyjnego, który realizowany jest w słupskim szpitalu.

Dzięki przychylności i wsparciu Zarządu szpitala oraz nieocenionemu zaangażowaniu w aranżację wnętrza pani Malwiny Noetzel-Wszałkowskiej z firmy Indahouse Nieruchomości, uzyskano kameralne pomieszczenie, którego wystrój gwarantuje intymne  i spokojne przeprowadzanie trudnych rozmów  z rodzinami pacjentów leczonych w OIT.

 – Dziękujemy pani Malwinie za inspiracje i bezinteresowność. Rozmowy z rodzinami pacjentów tego oddziału bywają bardzo trudne i często trwają wiele godzin. Atmosfera i miejsce w jakim się odbywają są w takich sytuacjach ogromnie istotne – podkreślają członkowie zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Andrzej Sapiński i Anetta Barna-Feszak

Cały remont oddziału kosztował około 220 tys. zł.

Słupski Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to 12 stanowisk do prowadzenia intensywnej terapii dorosłych w stanach zagrożenia życia, z niewydolnościami narządowymi.  W ubiegłym roku w oddziale leczono ponad 400 chorych.  W szczególnych, nagłych przypadkach oddział zapewnia opiekę również dzieciom wymagającym intensywnej terapii. W 2023 r. z dotacji w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego szpital zakupił dla oddziału: łóżko do intensywnej terapii, monitor transportowy, przenośny aparat USG oraz zestaw do bronchoskopii.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *