72 Rocznica krwawego mordu

W sobotę w 72 rocznica ludobójstwa Ukraińców na Polakach społeczeństwo i władze Słupska oddały cześć pomordowanym Polakom na Kresach Wschodnich i na Wołyniu. Na cmentarzu Komunalnym przy krzyżu Wołyńskim złożono wiązanki kwiatów. W uroczystościach uczestniczyła także kompania Honorowa 7 Brygady. Zaciągnięto warty honorowe.

W uroczystym przemówieniu wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka przypomniała o o tej strasznej zbrodni. Musimy wybaczyć, bo bez tego niemożliwy jest rozwój naszych społeczeństw, ale złu zawsze musimy powiedzieć Nie !, ponieważ bardzo szybko się rozprzestrzenia, dlatego musimy o tym pamiętać – powiedziała Z szacunkiem zwróciła się do żyjących kresowiaków, którzy przetrwali i żyją jako do ambasadorów tamtej okrutnej prawdy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podkreśliła zasługi radnego Tadeusza Borowskiego, któremu zawdzięczamy fakt, że ten piękny Krzyż pamięci o zbrodni Wołyńskiej stanął na słupskim cmentarzu.

Poseł Jolanta Szczypińska przypomniała o zatajaniu prawdy historycznej. Przez wiele lat w szkołach o tym nie mówiono, ona sama zdobyła tą wiedzę od swoich dziadków

OLYMPUS DIGITAL CAMERA.

Czy my możemy przebaczyć? – zapytała posłanka Jolanta Szczypińska. Czy mamy takie prawo w imieniu tych rodzin , których w bestialski sposób wymordowano. Przebaczenie może być tylko wtedy, gdy będzie zbudowane na prawdzie, kiedy zaczniemy nazywać zbrodnię ludobójstwem, a nie jak dotychczas się mówi, że ma znamiona ludobójstwa. Podobnie jak zbrodnię katyńską.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *