Fabryka podrabianych leków

Policjanci zatrzymali dziś 32 letnią mieszkankę Gdyni, która podrabiała i wprowadzała do obrotu tabletki na potencje oraz na odchudzanie. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Gdyni pracowali nad sprawą ponad 8 miesięcy. Kobieta rozprowadzała tabletki przez internet.
Śledczy szacują ,że mogła oszukać ponad 1200 osób. W jej mieszkaniu, które wynajmowała w Gdyni Chyloni zabezpieczono sprzęt do produkcji:urządzenia i składniki do produkcji leków, podrobione etykiety, opakowania, butelki, a nawet hologramy jak i gotowe wyroby, które łudząco przypominały pigułki sprzedawane w aptekach.

Problem w tym,że nie działały prawidłowo jak deklarowała. Policja przestrzega przed kupowaniem i zażywaniem tabletek na potencję i odchudzanie. Nie zna się jeszcze składu podrabianych pigułek.
pigulki1

Trwają badania w laboratorium zakładu kryminalistyki.
Policja ustala , czy nie były szkodliwe dla zdrowia, a ich zażywanie nie stanowiło zagrożenia życia dla kupujących i stosujących podrobione leki.

pigtułki3

Na razie usłyszała dwa zarzuty: podrabiania i wprowadzania do obiegu leków zabronionych w Polsce. Grozi jej 5 lat więzienia. Kobieta ma zakaz opuszczania kraju. Z aresztu wyszła za poręczeniem majątkowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *