Możesz produkować energię

17 lipca od godziny 12.00 na ulicy Nowobramskiej warsztaty edukacyjne „Jak zostać prosumentem?”, czyli producentem i konsumentem energii.

Organizatorem stoiska edukacyjnego jest Federacja Konsumentów z Warszawy, która prowadzi cykl spotkań w wybranych miejscowościach w Polsce. Eksperci nieodpłatnie doradzą wszystkim chętnym mieszkańcom i mieszkankom Słupska, jak oszczędzać energię, przedstawią zasady działania mikro instalacji fotowoltaicznych, wytłumaczą niejasności w rachunkach za energię elektryczną, oraz podpowiedzą, w jaki sposób reklamować nieprawidłowe rozliczenia.

prosument1

Dziś nowe możliwości technologiczne sprawiają, że każdy z nas może produkować energię elektryczną ze słońca i wiatru na własne potrzeby, a nadwyżki odsprzedawać do sieci. Istnieją też mechanizmy wsparcia – np. dotacje czy dopłaty, które ułatwiają zakup oraz instalację urządzeń służących do produkowania ekologicznej energii z rozproszonych źródeł. Takich inwestycji możemy dokonywać indywidualnie lub dla naszych wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

416c4f2465-001

Pomocą służyć będą także eko doradcy z Urzędu Miasta, które rozpoczynają swoją pracę na rzecz wsparcia mieszkańców miasta w rozwoju energetyki odnawialnej i oszczędzaniu energii.

Na uczestników czekają konkursy, m.in. z produkowania energii na rowerze stacjonarnym. Główna nagroda to plecak wykorzystujący energię słoneczną.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *